Koncert będzie składał się z dwóch części i rozpocznie go prezentacja filmowa, ukazująca tragedię w Japonii. Ma on połączyć muzykę japońską z tańcami i sztukami walki. W programie pokaz tańca gejsz: z gałązkami wiśni, parasolkami i wachlarzami.
Zaprezentujemy muzykę japońską graną na instrumentach smyczkowych, jak również na sprowadzonych z Japonii shamisenach. Oprócz gejsz i sportowców, którzy w atrakcyjny sposób pokażą nam elementy walk wschodnich (kendo, aikido, karate, iaido, jodo), zobaczymy też tnących mieczami maty samurajów, małych karateków w układzie choreograficznym mistrza karate ? Pawła Janusza oraz muzyków grających na sprowadzonym z Japonii koto i shakuhachi.
Koncert poprowadzi artysta Opery Krakowskiej, któremu pomagać będą Japonki, mieszkające wraz ze swoimi rodzinami w Krakowie. Każdy może znaleźć w kulturze Japonii coś ciekawego, inspirującego i zachęcającego do dalszych poszukiwań.
Przed koncertem, w czasie przerwy lub po koncercie, będzie możliwość zobaczenia rękodzieła oraz produktów japońskich wystawionych na specjalnie do tego przygotowanych stoiskach (m.in.: alkohole japońskie połączone z degustacją, kimona, pomieszczenie japońskie, drzewa i krzewy, origami, kaligrafia..).
Organizator: Gejsza-Art Kostiumowa Agencja Artystyczna
www.gejsza-art.pl