Przeprowadzone 9 października wybory parlamentarne przebiegły w Krakowie spokojnie, bez incydentów wpływających na pracę obwodowych komisji wyborczych. Głosowanie we wszystkich lokalach wyborczych odbywało się zgodnie z przepisami prawa w godzinach 7.00 ? 21.00. Władze Miasta dołożyły wszelkich starań aby wyborcy, także niepełnosprawni oddali głos w komfortowych warunkach.
Krakowianie głosowali w 467 obwodach, w tym w 38 obwodach odrębnych (szpitale, domy pomocy społecznej, zakłady karne, domy studenckie). 101 lokali obwodowych komisji wyborczych było dostosowanych do obsługi osób niepełnosprawnych. W lokalach tych dostępne były także nakładki do głosowania dla osób niewidomych i słabowidzących. W przypadkach gdy wyborcy niewidomi i słabowidzący zgłaszali się do innych lokali wyborczych, każdorazowo istniała możliwość dostarczenia nakładki do głosowania.
Podczas wyborów osoby niepełnosprawne, a także wyborcy powyżej 75. roku życia mający trudności w poruszaniu się, mogły skorzystać z bezpłatnego dowozu do lokali obwodowych komisji wyborczych (te uwarunkowania traktowane były elastycznie i każdy potrzebujący otrzymał tego rodzaju pomoc). Urząd Miasta Krakowa zapewnił transport do lokalu wyborczego 152 wyborcom.
401 wyborców zgłosiło w Krakowie chęć głosowania za pośrednictwem pełnomocnika. Ustawa Kodeks wyborczy umożliwiła wyborcom niepełnosprawnym również głosowanie korespondencyjne. Z możliwości takiej skorzystało 35 osób. Wg danych Państwowej Komisji Wyborczej w Krakowie w głosowaniu wzięło udział 60,12% spośród 595 079 uprawnionych. Za ważne uznanych zostało 98,16 % głosów.