Radiofonia, mimo że znika z krakowskiego eteru i częstotliwości 100,5 FM, nie składa broni. Stacja będzie kontynuować nadawanie za pośrednictwem internetu. Powstają także aplikacje pozwalające słuchać radiofonii na platformach mobilnych.
Krakowska akademicka rozgłośnia Radiofonia w wyniku decyzji rektorów szkół wyższych nie dostała dofinansowania na działalność w eterze. Redakcja stacji zdecydowała się kontynuować działalność i powołała do życia Stowarzyszenie Radiofonia, całkowicie niezależną organizację pozarządową pozwalającą realizować misję kulturalną i edukacyjną radiofonii. Stowarzyszenie Radiofonia skupi się na działalności oświatowej, będzie promować ambitną kulturę i muzykę oraz informować o tym, co ważne i godne polecenia w Krakowie i kraju. Decyzja o powołaniu stowarzyszenia opartego w pełni na wolontariacie zapadła w redakcji jednomyślnie, dając podstawę ku jeszcze większej otwartości na ludzi chcących przeżyć pasjonującą przygodę z radiem, rozwijać pasje i informować o wszystkim, co dla młodych osób istotne.
W obliczu zmian radiofonia przeprowadza się nie tylko metaforycznie, zmieniając sposób nadawania, ale także fizycznie. Od 1 czerwca siedziba radia będzie się mieścić w budynku dawnego Hotelu Forum, dziś inicjatywy Forum Przestrzenie. To nowe miejsce już stało się ważnym punktem na mapie krakowskich instytucji kulturalnych, biorąc pod swoje skrzydła nie tylko nowo powstałe Stowarzyszenie Radiofonia, ale także wielu artystów, projektantów i muzyków. Tym samym stacja będzie w centrum miejskiej kultury nie tylko symbolicznie i programowo.
W związku ze zmianą nazwy na Stowarzyszenie Radiofonia rozgłośnia zdecydowała się na modyfikację logotypu. Jest to opracowany przez Jerzego Tchórzewskiego znak podlegający nieustającej metamorfozie, doskonale odzwierciedlający charakter radia opartego na wolontariacie, pasji, elastycznie reagującego na potrzeby słuchaczy.
Aby podziękować odbiorcom, sympatykom i partnerom za ostatnie cztery lata i jednocześnie dać sygnał, że Stowarzyszenie Radiofonia zamierza działać jeszcze intensywniej, 30 i 31 maja oraz 1 czerwca odbędą się imprezy pod wspólną nazwą ?Parapetówka Radiofonii?. Na dwa pierwsze wieczory, już w najbliższe czwartek i piątek, zapraszamy do klubu Rozrywki 3 przy ul. Mikołajskiej 3, natomiast 1 czerwca w Forum Przestrzenie przy ul. Marii Konopnickiej 28, z którego nadawać będzie od czerwca Stowarzyszenie Radiofonia, odbędzie się piknik muzyczny. Na trzydniowej Parapetówce Radiofonii zagrają związani z Radiofonią DJ-e, najwybitniejsi przedstawiciele krakowskiej kultury elektronicznej, m.in. Animisiewasz Startt, Chino, Daniel Drumz, Eltron John, Kixnare, Mr. Krime i Sid Pong. Dzięki zaangażowaniu naszych przyjaciół z Rozrywek i Forum, część dochodu z imprez zostanie przeznaczona na cele statutowe stowarzyszenia.
Nie sposób pominąć informacji, iż Stowarzyszenie Radiofonia, jako organizacja pozarządowa, potrzebuje wsparcia by działać i realizować misję. Podczas imprez będzie można wesprzeć stowarzyszenie przez zakup cegiełek lub gadżetow promocyjnych.