Od dziś (wtorek, 18 czerwca) mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektem zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta. Dokument będzie wyłożony do publicznego wglądu w czterech lokalizacjach Magistratu. Będzie również zamieszczony w internecie pod adresem: www.bip.krakow.pl. Uwagi można składać do 19 sierpnia.
poniedziałki od 12:00 do 18:00,
wtorki od 8:00 do 15:00,
środy od 12:00 do 18:00,
czwartki od 8:00 do 15:00,
piątki od 8:00 do 15:00.
Uwagi można składać do 19 sierpnia podając imię, nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adres oraz oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy.
Można je wnosić: pisemnie w Urzędzie Miasta Krakowa w Punktach Obsługi Mieszkańców (stanowiska informacyjno-podawcze), pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Sarego 4, 31-047 Kraków, drogą elektroniczną: opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Przypomnijmy, że Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego to obok Strategii Rozwoju Miasta najważniejszy dokument planistyczny gminy. Jest podstawą do tworzenia planów zagospodarowania, które określają zasady kształtowania przestrzeni.
Studium musi obrazować aktualne dążenia miasta i stan zainwestowania. Obecnie obowiązujący dokument – z 2003 roku – nie spełnia już tego warunku i dlatego podjęto decyzję o konieczności jego zmiany.
Nad zmianą Studium pracuje zespół pod kierownictwem arch. Elżbiety Koterby – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta. Pracom tym towarzyszył szereg pozaustawowych konsultacji z przedstawicielami wielu środowisk. W styczniu z roboczym projektem dokumentu zapoznały się Rady Dzielnic (a więc za ich pośrednictwem mieszkańcy), przekazując sugestie przydatne planistom do dalszych prac. W kwietniu Miejska Komisja Urbanistyczno – Architektoniczna wydała jednogłośnie pozytywną opinię, z zaleceniami dalszych prac. MKUA podkreśliła też wysoki poziom opracowania i nowatorskie rozwiązania.