Trwa rewitalizacja ul. św. Anny. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i korzystać z objazdów. Dobra informacja to ta, że po remoncie niemal wszystkie kamienice położone przy tej zabytkowej ulicy będą miały miejskie ciepło.
Kolejna uliczka w zabytkowym centrum Krakowa odzyska dawny blask. Tym razem chodzi o ul. Św. Anny. Rozpoczęte na niej prace modernizacyjne zostały skoordynowane z przebudową torowiska pomiędzy ul. Piłsudskiego i Bagatelą.
W związku z remontem, zostały wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:
? ul. Jagiellońska jest ulicą ślepą, dwukierunkową
? dojazd do ul. Wiślnej jest poprowadzony objazdem przez ul. Szczepańską i Rynek Główny.
Prace na ul. św. Anny zakończą się w trakcie wakacji. Po modernizacji ta zabytkowa uliczka odzyska dawny blask. Nawierzchnia chodników i jezdni zostanie wymieniona na kostkę kamienną. Ulica zyska nowe oświetlenie.
Ważne jest również to, że w ramach remontu wymieniane są instalacje podziemne. Położony będzie tez nowy ciepłociąg. Dzięki temu wszystkie budynki tam położone będą mogły się podpiąć do miejskiego ciepła. MPEC informuje, że już obecnie ma podpisane umowy podłączeniowe z prawie wszystkimi właścicielami i zarządcami kamienic zlokalizowanych przy ul. św. Anny.
Warto wiedzieć, że jednym z priorytetów MPEC jest rozbudowa sieci na obszarze wewnątrz II obwodnicy. Zgodnie z przeprowadzoną niedawno inwentaryzacją, na tym terenie działa jeszcze około 5890 palenisk na paliwo stałe. Stare Miasto jest stosunkowo dobrze zaopatrzone w miejską sieć ciepłowniczą: wewnątrz II obwodnicy znajduje się łącznie ponad 28 km sieci i przyłączy oraz 282 węzły cieplne. W najbliższych latach MPEC chce ułożyć dodatkowe 25,6 km sieci i 9,1 km przyłączy, a także przebudować już istniejącą infrastrukturę. Wstępny koszt tych zadań to 175 mln zł. Jest więc szansa, że już niebawem do już zrealizowanych niedawno ciepłociągów w ścisłym centrum choćby wzdłuż ulic Koletek, Sukienniczej, Gołębiej, Brackiej i Topolowej, dołączą kolejne. Dzięki temu zwiększy się oferta miejskiego ciepła dla właścicieli i zarządców nieruchomości, a kolejne piece i kotłownie węglowe zostaną zastąpione ekologicznym ogrzewaniem.