Nagrody, przyznawane wspólnie z UK Publishers Association (PA), wręczane są w 14 różnych kategoriach i mają na celu wskazanie najlepszych, międzynarodowych inicjatyw i wydarzeń, związanych z przemysłem książki. Nagradzani są zarówno międzynarodowi wydawcy akademiccy i naukowi, jak i wydawnictwa związane z literaturą dla dzieci, wydawnictwa translatorskie i inicjatywy związane z cyfrowymi innowacjami w dziedzinie literatury. W każdej kategorii do nagrody nominuje grono ekspertów z danej dziedziny.
Festiwal Conrada został nominowany w kategorii Festiwal Literacki, a o nagrodę powalczy z południowoafrykańskim festiwalem ?Open Book? oraz brazylijskimi ?Flupp? i ?FLIP?. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 12 kwietnia 2016 ? w pierwszym dniu London Book Fair.
LONDON BOOK FAIR
Londyńskie Targi Książki to miejsce, gdzie cały świat wydawniczy przyjeżdża negocjować, kupować i sprzedawać prawa autorskie do treści dystrybuowanych w kanałach drukowanych, dźwiękowych, telewizyjnych, filmowych oraz cyfrowych. Targi, odbywające się każdego roku na wiosnę w jednej ze światowych stolic przemysłu wydawniczego i kultury, stanowią wyjątkową okazję do poznawania i wykorzystywania innowacji kształtujących przyszłość świata wydawniczego. London Book Fair to bezpośredni dostęp do czytelników, treści oraz rynków wschodzących. 45. edycja targów odbędzie się między 12 i 14 kwietnia 2016 w londyńskiej hali Olympii. Więcej informacji na stronie: www.londonbookfair.co.uk
FESTIWAL CONRADA
Festiwal Conrada, organizowany od 2009 roku przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Tygodnika Powszechnego, w krótkim czasie zyskał miano największego festiwalu literackiego w Europie Środkowej i jednego z bardziej znaczących na świecie. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu z czytelnikami spotkali się m.in. nobliści Orhan Pamuk, Herta Müller i Swietłana Aleksijewicz, a także Etgar Keret, Marjane Satrapi, Jaume Cabré, Paul Auster, Boris Akunin, Jeanette Winterson, Jonathan Franzen, Amos Oz, Robert Coover oraz doborowe grono polskich pisarzy i reportażystów, w tym Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Olga Tokarczuk, Marek Bieńczyk i Mariusz Szczygieł.