625 tys. pasażerów przewiozły w styczniu br. pociągi POLREGIO w Małopolsce. To o ponad 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W województwie małopolskim przewoźnik codziennie uruchamia prawie 200 pociągów i wykonuje 65 % pracy przewozowej.
Wzrost liczby pasażerów w województwie małopolskim wynika m.in. z uruchomienia nowych pociągów na trasie Sucha Beskidzka ? Żywiec, zwiększeniu liczby bezpośrednich pociągów z Krakowa do Rybnika oraz przejęciu obsługi wszystkich połączeń na trasie Kraków ? Miechów ? Sędziszów. Ponadto od 1 stycznia 2017 r. więcej pociągów POLREGIO pojawiło się także na trasach Sędziszów ? Katowice i Kraków ? Kielce, a na niektórych liniach skrócono czas przejazdu (Kraków ? Częstochowa), lub otwarto nowe przystanki, takie jak np. Kraków Sanktuarium.
? Ubiegły był dla nas wyjątkowy pod każdym względem. W skali całego kraju z naszych usług skorzystało o prawie 3,5% pasażerów. Pierwszy raz w 15-letniej historii Przewozów Regionalnych zanotowaliśmy zysk. Spływające do nas dane dot. liczby przewiezionych w styczniu br. pasażerów pokazują, że ten rok również będzie udany ? mówi rzecznik POLREGIO Mikołaj Turowski.
Przewozy Regionalne, od stycznia 2017 r. posługujące się marką handlową POLREGIO, to największy przewoźnik pasażerski kolejowy ? zarówno w Małopolsce, jak i w całym kraju. Spółka pomyślnie przeszła proces restrukturyzacji i obecnie skupia się na podnoszeniu jakości usług oraz rozbudowie oferty. Rozpoczęto inwestycje w nowoczesny tabor. Do końca roku na tory wyjedzie 50 nowych lub gruntownie zmodernizowanych pociągów w nowych barwach spółki. Spółka ma również w planach zakup 250 nowoczesnych składów. W planach POLREGIO jest także rozwijanie wspólnej oferty z największymi przewoźnikami autobusowymi.
Przewozy Regionalne, właściciel nowej marki POLREGIO, to obecnie największy i jednocześnie najprężniej rozwijający się przewoźnik kolejowy w Polsce. W 2016 roku spółka wypracowała zysk na poziomie około 50 mln zł. Tak dobry wynik to zasługa obecnego zarządu, który wdrożył proces restrukturyzacji, dużego wsparcia właściciela, Agencji Rozwoju Przemysłu, a także pracowników posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie.