Para krakowskich wielbłądów dwugarbnych ? Grof i Piękna ? doczekała się kolejnego potomka: 24 lutego urodził się garbaty samczyk. Pracownicy ogrodu i odwiedzający mają jeszcze więcej powodów do radości ? na wybiegach dokazują już małe owieczki, małpka i antylopy.
W styczniu powiększyły się stada antylop kob liczi i sitatunga. Te pierwsze występują we wschodniej Angoli, Namibii i północnej Botswanie, a drugie ? w Afryce Środkowej, na terenach podmokłych i w wilgotnych lasach równikowych. Oba gatunki świetnie pływają.
Na wybiegu owiec grzywiastych arui można już zobaczyć pięć tegorocznych maluchów. Owce arui potrafią zwinnie poruszać się po skalistym terenie, żyją na terenach pustynnych i w górach do wysokości 4000 m n.p.m. Występują w północnej Afryce: Maroko, Algierii, Tunezji, Libii, Sudanie i Egipcie.
W pawilonie małpiarni dokazuje mała gereza abisyńska, która pozostaje pod troskliwą opieką matki. Najmłodszym członkiem rodziny bardzo interesują się pozostałe gerezy, a zwłaszcza starsze rodzeństwo. Malec jest pokryty białą sierścią, więc różni się znacznie od osobników dorosłych, porośniętych długim, czarno-białym futrem. Gerezy abisyńskie żyją w środkowej i wschodniej Afryce: w Kamerunie, Nigerii, Etiopii, Kenii, Tanzanii i Czadzie. Ich naturalne środowisko to lasy deszczowe, górskie i nizinne centralnej i wschodniej Afryki do wysokości 3300 m n.p.m.