Roczny abonament dla pracowników, personalizowane stacje i jednoślady promujące biznes ? to tylko niektóre z możliwości, jakie Wavelo oferuje w swoim programie współpracy z firmami. Pierwsza stacja sponsorska została oficjalnie otwarta w tym miesiącu przed IKEA Kraków. Trwają też rozmowy z kolejnymi podmiotami zainteresowanymi tą formą promocji.
Stacja przy popularnym sklepie wyposażania wnętrz nosi numer 151 i liczy 20 stojaków. Aktywni użytkownicy Wavelo mogą wypożyczać i oddawać tam jednoślady miejskie bez żadnych dodatkowych kosztów. – W IKEA Kraków rowery zawsze były i będą mile widziane. Podróżującym na własnych dwóch kółkach oferujemy zadaszone i monitorowane parkingi na około 30 jednośladów oraz bezpłatne stanowisko do naprawy i regulacji. Nie mogliśmy więc zapomnieć o rosnącej liczbie użytkowników sieci Wavelo. Jesteśmy dumni, że to właśnie u nas powstała pierwsza sponsorska stacja rowerowa w Krakowie, która już od pierwszych dni funkcjonowania cieszy się sporym zainteresowaniem – mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.
W ramach oferty stacji sponsorskich krakowskie firmy mogą kupić stację z rowerami lub bez i dopasować ją do swojej identyfikacji wizualnej ? w grę wchodzi tu nawet zmiana koloru stojaków. Lokalizacja stacji uzgadniana jest z operatorem krakowskiego systemu rowerów miejskich, firmą BikeU oraz ? w przypadku terenów publicznych ? ZIKITem. Sponsorzy otrzymują w pakiecie także promocję w kanałach społecznościowych Wavelo oraz specjalne oznaczenie na mapie stacji dostępnej na stronie www.wavelo.pl oraz w aplikacji mobilnej.
Kolejną opcją, jaką Wavelo oferuje firmom to przestrzeń reklamowa. Sponsor może wykupić zewnętrzną reklamę na koszykach o powierzchni 1300cm2, a także umieścić swój logotyp na ramie jednośladu. To opłaca się wszystkim: firmy otrzymują tanią reklamę mobilną, a ich pracownicy możliwość dojazdu do miejsca pracy taniej, wygodniej i szybciej omijając korki.
A co w przypadku, gdy pracodawca chciałby zapewnić swoim pracownikom korzystanie z Wavelo, ale nie chce inwestować w infrastrukturę, bo najbliższa stacja znajduje się tuż za rogiem? ? Wtedy rekomendujemy zakup pakietu abonamentów dla pracowników po preferencyjnych cenach ? mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju BikeU. Korzyści znacząco przewyższają tu koszty. Zakup abonamentów można sfinansować z funduszu świadczeń socjalnych, jest to też dodatkowa pozycja w ramach odliczeń podatkowych, a dzięki temu zyskujemy pracowników rozbudzonych, pełnych energii od rana, łatwiej radzących sobie ze stresem i bardziej kreatywnych. To inwestycja, która zwraca się bardzo szybko ? dodaje Jeż.
Więcej informacji na temat oferty ?Wavelo dla Firm? znaleźć można w zakładce FAQ na stronie www.wavelo.pl. Zapytania o ofertę i możliwości współpracy należy kierować mailowo na adres: wavelodlafirm@wavelo.pl.
Wavelo to najnowocześniejszy system w Europie. Rowery posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Każdy jednoślad posiada panel pozwalający na szybkie wypożyczenie ? wystarczy znać numer konta lub numer telefonu i przypisany mu czterocyfrowy kod PIN. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój). To, co odróżnia gród Kraka od pozostałych miast, to sposób finansowania. Koszty działania systemu Wavelo pokrywane są ze środków własnych operatora, umów sponsorskich i opłat użytkowników, a nie z budżetu miasta. Oszczędności dla Krakowa przy takim modelu finansowania są nie do przecenienia.
Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.
***
IKEA Kraków od lat promuje ideę zrównoważonego transportu i zachęca zarówno mieszkańców, jak i swoich pracowników do korzystania z ekologicznych pojazdów, komunikacji miejskiej oraz współdzielenia samochodu w drodze do pracy czy na zakupy. Sklep opracował specjalny plan mobilności służący ograniczeniu użytkowania samochodów prywatnych przez pracowników na rzecz transportu publicznego i dojazdów rowerami. Aktywnie włącza się też w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i akcje typu ?Rowerem na zakupy? czy ?Rowerem do pracy?. Za swoje działania IKEA Kraków została wyróżniona przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska Certyfikatem ?Przyjazny Rowerom?.