11 października o godz. 19.00, w Kinie Kijów, odbędzie się premiera filmu Krzysztofa Langa pt. ?Ach śpij kochanie?. Jego sensacyjna i pełna zwrotów akcja toczy się w latach 50. XX wieku w Krakowie. W ekranizacji wydarzeń, które realnie miały miejsce zagrała plejada wybitnych polskich aktorów.
W Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw? – tak zawiązuje się akcja najnowszego filmu Krzysztofa Langa pt. ?Ach śpij kochanie?.
W rolę młodego śledczego Karskiego, który zostaje zmuszony przez nietypową sprawę kryminalną do postawienia na szali wszystkich wyznawanych ideałów, wcielił się Tomasz Schuchardt, z kolei Pięknego Władka zagra Andrzej Chyra, jeden z najbardziej utalentowanych i uznanych aktorów w historii polskiego kina. Odtwórcom głównych ról towarzyszą też inne uznane nazwiska polskiego kina. Bogusław Linda wciela się w majora Olszowego, mentora i przyjaciela Karskiego. Andrzej Grabowski stworzył niejednoznaczną postać prokuratora Waśko, który wydaje się być sprzymierzeńcem Karskiego, ale skrywa jednocześnie wiele tajemnic. Arkadiusz Jakubik zagrał Pajka, cynicznego śledczego, który z niejednego pieca chleb już jadał, lecz gdy zostaje partnerem Karskiego, odkrywa, że ciągle mu zależy na poszukiwaniu prawdy. W role kobiet, które napędzają działania dwójki głównych bohaterów, wcieliły się Karolina Gruszka oraz Katarzyna Warnke. W istotnych epizodach pojawiają się Katarzyna Figura, Jerzy Trela, Iza Kuna oraz Ireneusz Czop.
Film ?Ach śpij kochanie? uzyskał z Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie wsparcie w kwocie ponad 360 tys. zł. W ramach Funduszu corocznie ogłaszany jest konkurs na wspieranie produkcji filmowej, którego celem jest dofinansowanie najciekawszych produkcji filmowych związanych z województwem małopolskim poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim przez miejsce realizacji zdjęć filmowych, bezpośrednio związanego z naszym regionem. Fundusz funkcjonuje w Małopolsce od 2009 r., jako wspólny projekt Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków, który realizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.