Co łączy prom pływający między Piekarami a Tyńcem, szlaki turystyczne w Gorcach i stojaki rowerowe inspirowane pismem Wyspiańskiego? To zwycięskie projekty dwóch pierwszych edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
Województwo Małopolskie oddaje do dyspozycji Małopolan 8 mln złotych. Właśnie taką pulę środków przeznaczono na 3. edycję Budżetu Obywatelskiego. Od 7 maja do 6 czerwca, będzie można składać wnioski o przyznanie pieniędzy na realizację pomysłów służących mieszkańcom naszego regionu.
– Dobry pomysł na projekt to jedno. Równie ważne jest właściwe wypełnienie wniosku. Dlatego zachęcam do udziału w warsztatach, które są dobrą okazją do tego, aby porozmawiać z ekspertami, dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie – przekonuje Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.
Już teraz warto jednak dobrze się do tego przygotować – sprawdzić regulamin i wymagania formalne oraz zastanowić się, jak swój pomysł przelać na papier. Wszelkie wątpliwości można będzie rozwiać podczas cyklu warsztatów informacyjno-edukacyjnych, które odbędą się w 20 miastach na terenie całej Małopolski.
Podczas każdego ze spotkań przyszli autorzy projektów zostaną zapoznani z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w budżecie obywatelskim. Dowiedzą się też kto może zgłosić projekt i jak to zrobić, jakie zadania mogą liczyć na wsparcie oraz jak poprawnie wypełnić formularz. Na warsztatach będą też obecni eksperci – pracownicy merytoryczni, którzy odpowiadają za ocenę projektów. Rozmowa z nimi pozwoli rozwiać wątpliwości, upewnić się czy pomysł jest zgodny z regulaminem, a wniosek spełni wymagania formalne i prawne.
Harmonogram szkoleń – www.malopolska.pl/file/news/2018/warsztaty.pdf