21 listopada odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Krakowa wybierać będą Prezydenta Miasta, radnych Miasta Krakowa, radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego. Krakowianie będą mogli głosować w 459 obwodach, w tym w obwodach zamkniętych (domach pomocy społecznej, szpitalach, zakładach karnych, aresztach śledczych). Głosowanie potrwa w godzinach od 8 do 22.
?Dla członków Miejskiej Komisji Wyborczej bardzo ważne jest, by mieszkańcy Krakowa mieli pełną informację na temat wszystkich aspektów związanych z głosowaniem? ? mówił podczas konferencji prasowej Urzędnik Wyborczy Andrzej Tarko.
?Po raz kolejny Urząd Miasta chce umożliwić osobom niepełnosprawnym udział w wyborach. Magistrat organizuje m.in. transport do lokali wyborczych i z powrotem. Dodatkowym ułatwieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych będzie możliwość głosowania za pośrednictwem pełnomocnika. W wyborach Prezydenta RP z możliwości takiej skorzystało ponad 300 osób. Uważam, że to dobry wynik? ? mówił Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdan Dąsal.
W Krakowie 92 siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych dostosowano do obsługi wyborców niepełnosprawnych. Do 16 listopada niepełnosprawni wyborcy zamieszkali na stałe w Krakowie mogą dopisać się do wybranego przez siebie obwodu głosowania. Wykaz takich obwodów dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa (www.bip.krakow.pl) oraz na tablicach ogłoszeń w siedzibach Magistratu.
Sprawy załatwia się w następujących budynkach Urzędu:
? dla mieszkańców dzielnic I?VII (Śródmieście, Krowodrza)
al. Powstania Warszawskiego 10 – stanowisko nr 62 (centrum administracyjne), tel. 12 616 92 51,
? dla mieszkańców dzielnic VIII?XIII (Podgórze)
ul. Wielicka 28a – stanowisko nr 5 (parter), tel. 12 616 56 87
? dla mieszkańców dzielnic XIV?XVIII (Nowa Huta)
os. Zgody 2 – pok. nr 18, 24 (parter), tel. 12 616 87 32, 12 616 87 38
Wyborcy przyjmowani są w godz. 7.40?15.
źródło: inf.pras.UMK