Ochrona ogródków działkowych i współpraca pomiędzy ich użytkownikami a samorządem były jednym z tematów posiedzenia Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska.
Oprócz radnych i przedstawicieli magistratu głos zabierali także działkowcy. Kraków posiada kilka skupisk działek i sporą liczbę rozproszonych ogrodów i sadów. Te cenne z powodów ekologicznych i rekreacyjnych tereny zagrożone są naporem deweloperów i dewastacją przez chuliganów. Problem stanowi nawet policzenie jak dużą część Krakowa stanowią tego typu ogrody. Szacunki magistratu i Polskiego Związku Działkowców w zależności od kryteriów wahają się pomiędzy ok. 400 ha a ponad dwukrotnie większą powierzchnią.
Dyskutowano o tym w jaki sposób gmina powinna wspierać rodzinne ogrody działkowe. Padały propozycje otwarcia części niedostępnych ogrodów dla wszystkich mieszkańców w zamian za remonty alejek, ławek, małej infrastruktury oraz zapewnienie skuteczniejszej ochrony przed wandalizmem.
Pozytywnie zaopiniowano miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego obszarów „Rejon Św. Jacka-Twardowskiego” (z uwagami), ”Stare Podgórze-Czyżówka”. W sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu dla ?Cystersów” komisja nie wyraziła opinii.