Sfotografuj swój sen. Stanie się on częścią wirtualnego Muzeum Snów. Wystarczy aparat w telefonie komórkowym, pomysł i kilka słów opisu. Niecodzienną akcję przeniesienia onirycznych marzeń do muzeum i udostępnienia ich szerokiej publiczności organizuje Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.
Gdy rozum śpi, budzą się? fantazje, pragnienia, upiory, wspomnienia. Każdy sen to osobna, niepowtarzalna historia. Serie obrazów tworzą opowieść niczym klatki taśmy filmowej. A gdyby je sfotografować? Zdjęcia ? interpretacje bądź próby opowiedzenia snów ? stworzą rodzaj wizualnego sennika, staną się eksponatami Muzeum Snów.
Fotografie powinny przedstawiać autorską interpretację snu. Można to zrobić fotografując elementy przyrody, zjawiska atmosferyczne, dzieła sztuki czy okładki książek, ale też wykonane przez siebie prace artystyczne (np. kolaże).
Wybrane sny zostaną później poddane interpretacji przez osobę robiącą to zawodowo. Budowa wirtualnego Muzeum Snów już rozpoczęła się na facebookowym profilu Międzynarodowego Centrum Kultury.
Czym jest Muzeum Snów?
Jeszcze zanim powstały muzea w dzisiejszym rozumieniu, w XVI i XVII wieku rozpowszechnione były gabinety osobliwości. Możnowładcy, artyści, naukowcy, znawcy ? virtuosi i dilletanti ? tworzyli zbiory złożone z rzadkich i intrygujących przedmiotów.
Czy sen jest osobliwością? To pytanie lepiej pozostawić bez odpowiedzi. Na pewno próba jego umuzealnienia jest wydarzeniem niecodziennym.
Skoro każdy sen będzie muzealnym eksponatem to, jak przystało na muzeum, zostanie opatrzony ?tabliczką? z opisem. I zgodnie z zasadami muzeum-forum ? muzeum angażującego odbiorcę ? każdy będzie mógł taki eksponat skomentować.
Zdjęcie (maksymalnie 2 Mb) należy przesłać na adres: muzeum.snow@mck.krakow.pl. Należy również dołączyć tytuł lub opis (do 400 znaków).
Na uczestników czekają nagrody! Akcja budowy wirtualnego Muzeum Snów trwa od 8 kwietnia do 8 czerwca 2014. Więcej informacji ? Facebook ? Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.