Wojewoda Małopolski Jerzy Miller oddalił skargi dwóch właścicieli działek przyległych do terenu byłego budynku NOT i tym samym podtrzymał decyzję władz Krakowa w sprawie przebudowy „szkieletora”. Inwestor może ruszać z pierwszym etapem budowy „Centrum Kongresowego Nauki i Techniki – Treimorfa”.
Prezydent krakowa wydał decyzję o możliwości rozpoczęcia prac w czerwcu tego roku. Jednak do Małopolskiego Urządu Wojewódzkiego wpłynęły odwołania, które wstrzymały działania inwestora. Odwołanie złożyły dwie osoby prywatne, właściciele działek przyległych do terenu „Szkieletora”. Ich rozpatrzeniem zajął się Wojewoda Jerzy Miller.
Wojewoda ostatecznie odrzucił skargi mieszkańców i 10 października wydał zgodę na kontynuowanie prac, związanych z przebudową „Szkieletora”.
Historia budynku NOT ( Szkieletora )
W 1968 r. ogłoszono projekt na budynek NOT-u, w którym zwyciężyła propozycja przygotowana przez zespół Zdzisława Arcta . Budowa mierzącego 92 metry wieżowca rozpoczęła się w 1975 r., wykonawcą inwestycji była firma Mostostal. 24-piętrowy szkielet powstał w ciągu czterech lat. Na pierwszych dwóch piętrach budynku miała znajdować się sala kongresowa mieszcząca 500 osób, część gastronomiczna i usługowa. Kondygnacje 3-14 przeznaczono na pomieszczenia administracyjne i szkoleniowe połączone systemem audio-wizualnym z salą konferencyjną; kondygnacje 15-16 planowano wykorzystać jako kawiarnię z tarasem widokowym a pozostałe piętra ? jako hotel. Przy budynku miał mieścić się też parking podziemny na 154 auta.
W 1979 r. budowa została jednak zatrzymana ze względów ekonomicznych. Pomimo wielu pomysłów i projektów, do dnia dzisiejszego ten jeden z najwyższych w Krakowie budynków stoi niedokończony.
W latach 80, pojawił się pomysł, aby niedokończoną konstrukcję zaadaptować na potrzeby mieszkaniowe pracowników nowohuckiegokombinatu. W latach 90. obiektem interesowała się duża sieć hoteli, która chciała dokończyć wieżowiec, jednak z powodu niejasnej sytuacji prawnej gruntu do sprzedaży nie doszło. W roku 2004 brytyjska firma Medinbrand Limited planowała zburzyć szkielet i postawić na jego miejscu dwa niższe apartamentowce. Również i ta próba zakończyła się fiaskiem.
W sierpniu 2005 r. budynek wraz z gruntem został ponownie wystawiony na sprzedaż. Po kilku nieudanych przetargach Węglozbyt, dotychczasowy właściciel, sprzedał nieruchomość za 30 milionów złotych powstałej na potrzeby tego przedsięwzięcia spółce celowej Treimorfa Project sp. z o.o., której właścicielem większościowym jest Verity Development sp. z o.o. a mniejszość udziałów w projekcie posiada partner lokalny ? GD&K Group. Na dzień 1 kwietnia 2007 r. wiadomo było, że właściciel budynku zamierza zachować istniejący 24-kondygnacyjny wieżowiec, a także powiększyć go, tworząc wielofunkcyjny kompleks o powierzchni około 65 000 m?. Planowano poddać istniejącą konstrukcję gruntownej rewitalizacji i przywrócić ten fragment miasta do życia.
W listopadzie 2007 r. pojawił się pomysł obudowania szkieletora kamienną elewacją i podwyższenia obiektu ? z 92 metrów do nawet 130. W przebudowie udział ma wziąć zaproszony do współpracy niemiecki architekt Hans Kollhof.
13 stycznia 2009 r. wojewódzki konserwator zabytków Jan Janczykowski zgodził się na podwyższenie budynku do wysokości 102,5 metra. W zamierzeniu przebudowa Szkieletora miała się rozpocząć w 2010 roku. W budynku miały powstać apartamenty, hotel i lokale biurowe. Na szczycie miała znaleźć się galeria albo kawiarnia, miejsce dostępne dla wszystkich, którzy będą chcieli z wysokości ponad 100 metrów zobaczyć Kraków i Tatry. W pobliżu Szkieletora miały powstać niższe budynki ? do 25 metrów wysokości, w których miałyby się znaleźć mieszkania, hotel, biura, centrum wystawiennicze, miejsce na usługi oraz sklepy ? na dużym placu dostępnym dla wszystkich.
Kolejny projekt, przygotowany przez pracownię DDJM, zaprezentowano pod koniec 2011 r. Zakładał on podwyższenie budynku do 102,5 m (zgodnie z uzyskanym już od wojewódzkiego konserwatora zabytków pozwoleniem) i wzniesienie wokół niego kilku niższych wieżowców. Przebudowany obiekt miałby mieścić biura i hotel, restaurację (na dwóch ostatnich kondygnacjach) i powierzchnię wystawienniczo-koncertową. Początek budowy zaplanowano na początek 2012 r.
12 grudnia 2011 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił decyzję o warunkach zabudowy dla Szkieletora. Powodem były uchybienia w analizie urbanistycznej ? powodowały niezgodność decyzji z zapisami ustawy o planowaniu przestrzennym.
10 lipca 2013 r. krakowscy radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym stoi budynek, co daje szansę na dokończenie budowli. Rozpoczęcie budowy planowało się na 2014 r., a prace miały potrwać ok. 1,5 roku. Wieżowiec miałby się nazywać TreiMorfa Tower.
W lipcu 2014 roku dokończenie budowy wieżowca przy rondzie Mogilskim zostało wstrzymane przez mieszkańców, których tereny zamieszkania graniczą z miejscami, gdzie leży niedokończony budynek. Jedna z osób twierdzi, że analiza zacienienia jej terenu jest wątpliwa, druga twierdzi, że budowla może zaburzyć czas nasłonecznienia jego budynku (według polskiego prawa budynki powinny być nasłonecznione co najmniej półtorej godziny dziennie).