Zakończyło się głosowanie nad budżetem obywatelskim miasta Krakowa. W związku z licznymi pytaniami informuję, że trwa liczenie i weryfikacja głosów. Informacje na temat wyników głosowania będą znane na początku przyszłego tygodnia. Mieszkańcy zdecydują na co zostanie wydanych 10 mln złotych na zadania ogólnomiejskie i ponad 4 mln zł na projekty dzielnicowe.
Przypomnijmy, że od 20 do 28 czerwca mieszkańcy mogli wybierać, które spośród 467 zadań zyskają największe poparcie i zostaną ostatecznie realizowane ze środków budżetu obywatelskiego. Głosować można było na dwa sposoby: przez specjalnie uruchomiony portal www.budzet.dialoguj.pl bądź osobiście w lokalu wyborczym. Nowe narzędzie do głosowania cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odnotowaliśmy ponad 922 000 odsłon nowego portalu w okresie tygodnia trwania głosowania, oznacza to, że średnio każda osoba, która odwiedziła stronę budzet.dialoguj.pl przeglądała ponad 14 podstron na serwisie, daje nam to wyobrażenie o tym jak bardzo aktywni byli odwiedzający ją mieszkańcy!
Kampania informacyjno-promocyjna rozpoczęła się 1 czerwca, chociaż pierwsze działania promocyjne były prowadzone jeszcze w maju (branding tramwaju bombardier od 4 maja ? 28 czerwca, emisja spotu w bus tv). Osią tej edycji kampanii były działania internetowe: emisja bannerów na lokalnych portalach informacyjnych (krakow.gazeta.pl, lovekrakow.pl, onet.pl, krakow.pl) oraz w social media (reklama CPM na Facebooku). W kampanii zostały wykorzystane także nośniki outdoorowe (ekspozycja plakatów typu citylight w najważniejszych ciągach komunikacyjnych miasta oraz branding tramwaju). W Radiu Kraków, w porze największej słuchalności, emitowanych było 90 spotów informacyjnych. Od 15 ? 21 czerwca kolportowano 315 000 ulotek w formie druków bezadresowych. Natomiast 50 000 ulotek zostało rozdystrybuowanych do dzielnic, miejskich jednostek organizacyjnych i kulturalnych oraz do innych miejskich instytucji. Ulotki były również rozdawane podczas Festiwalu Nauki na Rynku Głównym oraz podczas Dnia Otwartego Magistratu. Podobnie jak w pierwszej turze, w ostatnim tygodniu kampanii (22 ? 28 czerwca) na Rondzie Mogilskim został rozłożony namiot ? punkt konsultacji społecznych, w którym pracownicy Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych pełnili dyżury i udzielali informacji nt. budżetu obywatelskiego. W namiocie mieszkańcy mogli również głosować na wybrane projekty. Dodatkowo od 27 do 28 czerwca ?Budżet obywatelski? był również obecny na Małopolskim Pikniku Lotniczym ? na stoisku BO, można było zapoznać się z projektami i oddać na nie głos.