Środowy wieczór proponujemy spędzić kulturalnie. Z bogatej oferty krakowskich instytucji kultury wybraliśmy trzy propozycje, które powinny przypaść do gustu melomanom – gustującym w piosence o nucie refleksyjnej, bibliofilom – chłonącym wojenne opowieści i teatromanom – lubiącym teatr współczesny, stawiający pytania i szukający odpowiedzi. Rozpoczynamy zatem nasz środowy przegląd kulturalny!
W Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przy ul. Papierniczej 2 dziś wieczorem koncert wspomnieniowy poświęcony twórczości kompozytorki i piosenkarki obdarzonej nieziemskim głosem, która podbiła serca zarówno Polaków, jak i Rosjan, a której szczyt popularności przypadł na początek lat 70 ubiegłego wieku. Mowa oczywiście o Annie German. Koncert „Sentymentalny świat” w wykonaniu Joanny Nawrot – jednej z najlepszych współczesnych interpretatorek twórczości Anny German – poprowadzi Łukasz Lech. Razem z Joanną wystąpi gość specjalny Krzysztof Cwynar, a za fortepianem zasiądzie Ignacy Jan Wiśniewski. To pełne refleksji muzyczne spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.
W „Drukarni”, przy ulicy Nadwiślańskiej 1, dzisiaj gratka dla miłośników reportażu wojennego. W ramach cyklu #opartenafaktach odbędzie się spotkanie autorskie ze znaną dziennikarką i korespondentką wojenną Anną Wojtachą, autorką książki „Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu”. Będzie to opowieść i rozmowa o trudach zawodu korespondenta, o kobiecie na froncie, o strachu i adrenalinie, o rodzinie i bliskich, tęsknocie i powrotach oraz o wielu innych zwyczajnych ludzkich sprawach. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.00, poprowadzi dziennikarka i dyrektorka sekcji lifestyle w portalu Interia – Agnieszka Łopatowska.
A w Teatrze Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25, dziś wieczorem obejrzeć można spektakl „Wałęsa w Kolonos” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. To wielonarracyjna opowieść na kanwie starożytnej tragedii Sofoklesa o królu Edypie. Choć odwołująca się do teatru antycznego to jednak opowieść na wskroś aktualna, odnosząca się do nas samych, naszej historii i bohaterów, a przede wszystkim do naszych narodowych wad. To zarazem reakcja i protest reżysera na ten „polski gen destrukcji, na zacietrzewienie i brak miłosierdzia. Na tę klątwę tebańską, którą w Polsce jest zalewająca nas nienawiść”. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00.